Skomponuj wyjątkowe menu na spotkanie ze znajomymi

Skomponuj wyjątkowe menu na spotkanie ze znajomymi

Odpowiednie menu to obowiązkowy element każdego przyjęcia i spotkania w gronie przyjaciół. Jego ułożenie to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, by było zaskakujące i przypadło do gustu jak największej liczbie gości. Poniżej znajdziesz kilka produktów, które warto umieścić na liście zakupów.

Tropikalne smaki z egzotycznych zakątków

Wśród serwowanych potraw nie może zabraknąć deserów. Kto z nas nie lubi od czasu do czasu pozwolić sobie na wyśmienite słodkości? Zapomnij o klasycznej czekoladzie czy tiramisu. Choć są powszechnie lubiane, zna je właściwie każdy. Wybierz się na zakupy i upewnij się, że w Twoim koszyku znalazł się jackfruit chlebowiec. To pochodzący z Azji owoc, który ma słodki smak i uniwersalny charakter. Będziesz w stanie przyrządzić go na wiele sposobów. Możesz go usmażyć, ugotować, lub podać na zimno. Na jego bazie powstaną rewelacyjne desery, a kulinarne eksperymenty, do których go wykorzystasz, z pewnością zakończą się sukcesem. Zainspiruj się i podaj go w towarzystwie kolorowych drinków oraz innych egzotycznych owoców. Nikt się im nie oprze!

Oryginalne trunki idealne na przyjęcie

Gdy już rozmawiamy o alkoholu, oprócz wielobarwnych koktajli będących mieszanką soków, likierów i rumu lub tequili, dobrze postawić także na sprawdzone rozwiązania. W końcu ma być różnorodnie! Miłośnikom piwa wręcz te wyprodukowane przez niewielkie browary, których nie można spotkać w zwykłym supermarkecie. Wino różowe będzie doskonałą alternatywą dla swoich białych i czerwonych odpowiedników. Jeśli przygotowujesz się do spotkania w kobiecym gronie, ozdób napełnione nim lampki jadalnymi kwiatami oraz niewielką ilością waty cukrowej. Uważasz, że wzbudzi to zachwyt u Twoich koleżanek? W takim razie dorzuć jeszcze szczyptę brokatu spożywczego, by zwieńczyć swoje dzieło.

Przekąski, obok których nie sposób przejść obojętnie

Ostatnia propozycja może wydawać się nieco kontrowersyjna, ale zdecydowanie powinieneś dać jej szansę. To suszone robaki, które staną się jedyną w swoim rodzaju przekąską. Dlaczego warto po nie sięgnąć i zaserwować innym? Po pierwsze będziesz mieć pewność, że jeszcze wiele dni po zakończeniu imprezy będzie to temat rozmów prowadzonych przez jej uczestników. Po drugie, to znakomita okazja do tego, by spróbować czegoś nowego. Owady są sprzedawane w rozmaitych przyprawach, więc mogą stać się słoną, jak i słodką przystawką. Menu, w którym się znajdą, wiele na tym zyska. To jak, wszystko już wiesz? Znakomicie! Udanej zabawy!