Na weselnym stole

Na weselnym stole

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Wiąże się między innymi z wyborem odpowiedniego menu oraz przekąsek dla gości. Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem są stoły tematyczne z różnego rodzaju przekąskami. To nie tylko świetny sposób na wygodny dostęp do napojów, przekąsek czy słodkości. Odpowiednio przygotowane stoły tematyczne mogą również stanowić wyjątkową dekorację. Co powinno znaleźć się na weselnym stole? Sprawdź pomysły!

Słodki stół

Słodki stół to świetny pomysł na przekąski dla gości. Największą jego zaletą jest efektowny wygląd. Jest pełen pysznych słodkości i może stanowić także atrakcję weselną i stać się elementem dekoracji. Aby tak się stało, stół weselny powinien być odpowiednio przygotowany. Najlepiej, aby tym stołem zajęła się renomowana cukiernia Sopot. Słodkie stoły stały się bardzo popularne i coraz częściej spotykane na weselach. Z pewnością znajdziemy cukiernię specjalizującą się w ich przygotowywaniu. Powinna ona zadbać nie tylko o przygotowanie słodkich przekąsek, jak muffiny, ciastka, lizaki czy czekoladki, ale również o całą oprawę, dekoracje i ogólny wygląd słodkiego stołu. Przede wszystkim powinien on zwracać uwagę gości i zapraszać do spróbowania różnych słodkości, które się na nim znajdują.

Słoiczek miodu w podziękowaniu za przybycie

Niezwykle miłym gestem będzie podziękowanie gościom za przybycie. Świetnym i często praktykowanym pomysłem jest położenie upominku na stole, przy talerzyku gościa. Doskonale sprawdzą się między innymi słoiczki z miodem. Warto wybrać dobrej jakości miód z pasieki, a świetnym pomysłem będzie taki z dodatkiem owoców, na przykład miód z maliną. Taki upominek z pewnością zaskoczy gości i wywoła uśmiech na ich twarzach. Na słoiczku możemy także dodatkowo umieścić imię gościa oraz datę ślubu. Prezent w postaci miodu idealnie udekoruje stół weselny, ale także sprawi, że goście poczują się mile widziani.

Jaki alkohol sprawdzi się na weselnym stole?

Najczęściej spotykanym alkoholem na weselu jest wódka. Jednak warto zaproponować gościom również alternatywę w postaci innego trunku. W końcu niektóre osoby mogą nie mieć ochoty na wysokoprocentowy alkohol. Świetnym pomysłem na alkohol na wesele będzie także wino, szampan, a nawet piwo. Oprócz napojów z alkoholem, nie powinno zabraknąć wody oraz soków. W wyborze dobrej jakości trunków pomoże hurtownia alkoholi Kielce. Znajdziemy tam różnego rodzaju alkohole i z pewnością wybierzemy odpowiedni w przystępnej cenie.