Co wybrać zamiast kwiatów z okazji ślubu?

Co wybrać zamiast kwiatów z okazji ślubu?

Własny ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Jego planowanie i organizowanie to nie lada wyzwanie, a jedną z zagwozdek, z którymi spotykają się Pary Młode, jest kwestia prezentów. O ile główne prezenty to najczęściej gotówka, o tyle problem mogą stanowić kwiaty, z których rezygnuje coraz większa liczba nowożeńców.

Wino

Zdecydowanie najpopularniejszym wyborem Par Młodych w kwestii prezentów podarowanych przez gości weselnych zamiast kwiatów jest wino. Czerwone, białe, różowe, słodkie, wytrawne – nie ma to tak naprawdę większego znaczenia! Taki upominek zawsze sprawdzi się doskonale, szczególnie jeśli oboje lubicie ten trunek. Wybór tego rozwiązania to również świetna okazja do zbudowania domowej piwniczki z winami, ponieważ po weselu z całą pewnością będziecie dysponować całkiem pokaźną kolekcją wyjątkowych etykiet. Warto dać się gościom zaskoczyć i pozwolić im wybrać takie wino, które według nich posmakuje wam najbardziej. Po weselu okazji do testowania bez wątpienia nie zabraknie!

Kawa

Równie popularnym pomysłem jest wybór kawy zamiast weselnych kwiatów. Kwiaty bowiem pocieszą was przez krótką chwilę, a następnie trzeba je będzie wyrzucić. Z kolei kawa zostanie z wami najprawdopodobniej na długie lata, choć oczywiście zależy to od ilości zaproszonych na wesele gości. W tym przypadku najlepiej pozostawić gościom wybór co do rodzaju podarowanej kawy. Jedni z pewnością postawią na proste rozwiązania i wybiorą popularne odmiany, inni mogą chcieć postarać się nieco bardziej i przekazać wam wysublimowany gatunek lub kawę dedykowaną do przygotowywania w ekspresie. Być może właśnie dzięki temu rozwiązaniu staniecie się prawdziwymi mistrzami parzenia kawy i odkryjecie w sobie nową pasję?

Pomoc potrzebującym

Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest również wybór takich produktów, które następnie można przekazać osobom potrzebującym. Wiele Par Młodych zamiast kwiatów prosi gości np. o przybory szkolne czy maskotki, które po weselu może przekazać do domu dziecka lub pobliskiego szpitala. Innym pomysłem są artykuły dla zwierząt, czyli m.in. karma, zabawki i posłania, które nowożeńcy wspólnie zawożą do jednego ze schronisk. Wiele Par Młodych postanawia także poprosić przybyłych gości o zakup środków farmakologicznych i innych tego typu produktów, których zawsze brakuje w domach seniora i innych placówkach tego pokroju. Możliwości w tym zakresie masz naprawdę wiele. Wszystko jest kwestią tego, komu chcesz pomóc i z kim chcesz podzielić wasze szczęście!